artykuł nr 1

Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność gminy Piotrków Trybunalski, położonej w granicach ŁSSE w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Glinianej 12

OGŁOSZENIE O I USTNYM PRZETARGU NIEOGRANICZONYM NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI ZABUDOWANEJ, STANOWIĄCEJ WŁASNOŚĆ GMINY PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, POŁOŻONEJ W GRANICACH ŁÓDZKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM PRZY ul. GLINIANEJ 12 a .

 

1. Nieruchomość zabudowana, położona jest w Piotrkowie Tryb. przy ul. Glinianej 12 a, w granicach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie miasta Piotrkowa  Trybunalskiego.

 Dla nieruchomości założona jest księga wieczysta KW Nr 46 264.

 Nieruchomość nie jest obciążona prawami na rzecz osób trzecich.
 

2. Nieruchomość oznaczona jest w ewidencji gruntów obr. 41 jako działka nr 223/16 o pow. 2,0357 ha.


3. Nieruchomość położona przy ul. Glinianej 12 a znajduje się w południowej, peryferyjnej części miasta, na terenie dzielnicy przemysłowej zlokalizowanej po wschodniej stronie ulicy Glinianej. Jest to teren stanowiący pozostałość po istniejącej w latach 1960 – 1984 bazie Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego oraz następnie Zakładu Oczyszczania Miasta. Od ponad dziesięciu lat, poza wymienionymi użytkownikami, nieruchomość

 nie jest wykorzystywana.

Powyższa nieruchomość zabudowana jest budynkiem o charakterze przemysłowo – usługowym (w budynku tym znajduje się stacja transformatorowa o wymiarach ok. 6,0 m x 5,5 m z dostępem od strony zachodniej )oraz ruinami budynku pomocniczego.

 

Budynek przemysłowy wielofunkcyjny:

 

Budynek z halą produkcyjną, halą obsługi samochodów, pomieszczeniami pomocniczymi, pomieszczeniem kotłowni oraz pomieszczeniem zaplecza socjalno – biurowego. Powierzchnia zabudowy: 3325 m2, powierzchnia użytkowa: 2776 m2, kubatura: 18800 m3., wybudowany w latach 60-tych, rozbudowa i modernizacja w latach 1984 – 1991.

 

konstrukcja budynku: konstrukcja szkieletowa żelbetowa (słupy, podciągi strunobetonowe, belki podsuwnicowe ) z wypełnieniami murowanymi z bloczków gazobeton i cegły ceramicznej pełnej,

ściany: murowane, bloczki gazobetonowe i cegła ceramiczna pełna, zaprawa cementowo – wapienna,

stropy, schody: w części biurowej sufity podwieszane z płyt drewnopodobnych mocowane do krawędziaków drewnianych,

dach: stropodach z płyt korytkowych żelbetowych, pokrycie z papy

okna: w części biurowo-socjalnej okna drewniane, w halach miejscowo pozostałości ślusarki okiennej,

drzwi, wrota: pozostałości,

podłogi, posadzki: betonowe w halach, w części biurowo-socjalnej posadzki zdewastowane

tynki: cementowo – wapienne

 

Budynek myjni samochodowej:

 

Budynek pomocniczy – myjnia samochodowa. Powierzchnia zabudowy: 227,40 m2, powierzchnia użytkowa: 194 m2, kubatura: 1925 m3, wybudowany w latach 60-tych.

 

konstrukcja budynku: konstrukcja wewnętrzna szkieletowa żelbetowa (słupy, podciągi) ze ścianami zewnętrznymi murowanymi z cegły wapienno – piaskowej,

ściany: murowane, cegła wapienno – piaskowa pełna, zaprawa cementowo – wapienna. Wypełnienia otworów okiennych z kształtek szklanych.

podłogi, posadzki: betonowe – zdewastowane.

 

Wymienione obiekty, w wyniku kradzieży, rozbiórek i dewastacji, utraciły możliwość dotychczasowego wykorzystywania – dotyczy to głównie budynku wielofunkcyjnego, z którego skradziono wszystkie elementy i części metalowe, w tym ościeżnice metalowe, progi, skrzydła bram wjazdowych, ślusarkę okienną, profile stalowe wiaty, instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Aktualnie budynek pozbawiony jest skrzydeł drzwiowych, wyposażenia pomieszczeń sanitarnych i pozostałych. Ze względu na układ funkcjonalny pomieszczeń i rodzaj konstrukcji opisany budynek jest obiektem trudnym do adaptacji na cele alternatywne, głownie części niskiej biurowo – socjalnej. Elementy murowane i żelbetowe budynku myjni przeznaczone są do rozbiórki i wyburzeń.

         Nieruchomość jest ogrodzona – od strony torów PKP – płotem z prefabrykowanych elementów betonowych o wys. 1,8 m i długości 248 mb. Od strony zachodniej i północnej ogrodzenie stanowi siatka w ramach o wys. 2,4 m i długości 221 m. Od strony południowej brak ogrodzenia.

            Przez teren nieruchomości przebiegają sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kable energetyczne. Sieci uzbrojenia stanowią pozostałość po bazie PBO – stan sieci trudny do określenia wobec braku dokładnej inwentaryzacji oraz braku ciągłości jej eksploatacji. Obecnie brak jest części pokryw studzienek kanalizacyjnych, ponadto sieć wodociągowa jest nieczynna z powodu nieczynnej hydroforni w budynku.

Woda dostarczana jest ze studni głębinowej znajdującej się na sąsiedniej nieruchomości. Kanalizacja sanitarna posiada odpływ w kierunku północnym – brak oceny stanu technicznego.

 

   Stosownie do art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce  nieruchomościami (tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 ze zmianami)  właściciel nieruchomości jest obowiązany udostępnić nieruchomość w celu wykonania czynności związanych z konserwacją oraz usuwaniem awarii ciągów, przewodów i urządzeń służących do przesyłania płynów, pary, gazów i energii elektrycznej oraz urządzeń łączności publicznej i sygnalizacji, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych przewodów i urządzeń osobie lub jednostce organizacyjnej posiadających prawo do ich  dysponowania.

Na działce mogą znajdować się uciążliwe do usunięcia pozostałości betonowe stanowiące odpad przy prowadzonej produkcji wyrobów betonowych i prefabrykowanych przez istniejący w latach ubiegłych na tym terenie Zakład Prefabrykacji.

Obsługa komunikacyjna nieruchomości zapewniona jest ulicą Glinianą i wewnętrzną drogą utwardzoną, biegnącą wzdłuż północnej granicy nieruchomości. Droga posiada nawierzchnię z trylinki.

4. Nieruchomość położona przy ul. Glinianej 12 a nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ponieważ zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, miejscowy plan zagospodarowania  przestrzennego w zakresie obejmującym przedmiotową nieruchomość z dniem 31 grudnia 2003 r. utracił moc obowiązywania.

   Zgodnie z obowiązującym do dnia 31 grudnia 2003 r. miejscowym planem ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Piotrkowa Tryb. zatwierdzonym Uchwałą Nr XXV/140/88 Miejskiej Rady Narodowej w Piotrkowie Tryb. z dnia 25 maja 1988 r. (Dz.Urz.Woj.Piotrk.Nr 14, poz.128), objętym wykazem aktów prawa miejscowego (Dz.Urz.Woj.Piotrk.Nr 4 poz.51 z 1991 r.) oraz późn. zmianami nieruchomość przy ul. Glinianej 12 a położona była w terenie o następującym przeznaczeniu 10.45.A2.G. –  tereny gospodarcze i obsługi technicznej.

            W oparciu o wyżej opisane ustalenia nieruchomość można zagospodarować na  funkcję gospodarczą i obsługi technicznej. Realizacja obiektów przemysłowo-składowych powinna nawiązywać do otaczającej zabudowy oraz istniejącego układu przestrzennego.

 

5. Cena nieruchomości położonej przy ul. Glinianej 12 a wynosi 384.000,00 zł, w tym:

§          cena gruntu: 207.640,00 zł

§          cena naniesień budowlanych: 195.300,00 zł

 

6. Ww. nieruchomość przeznaczona jest do sprzedaży, w drodze publicznego przetargu nieograniczonego.

 

7. Termin uiszczenia należności za nabycie ww. nieruchomości na własność najpóźniej do dnia zawarcia umowy cywilnoprawnej.

8.       Cena nieruchomości osiągnięta w drodze przetargu stanowi cenę nabycia nieruchomości.

 

9. Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Tryb. ul. Szkolna 28 dnia 16 grudnia 2005 r. o godz. 1000 w sali nr 57.

 

10. Wadium za nieruchomość położoną przy ul. Glinianej 12 a wynosi: 38.400,00 zł i płatne jest w gotówce najpóźniej na trzy dni przed dniem przetargu, tj. do dnia 12 grudnia 2005 r. przelewem, na konto Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. BGŻ/ Oddział w Piotrkowie Tryb. Nr 05 2030 0045 1110 0000 0026 1430.

Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta.

            Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

            Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia przetargu.

            Wadium uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

             Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.

 

11. Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz.U. z 1994 r. Nr 123, poz. 600 z późn.zm.) w stosunku do przedmiotowej nieruchomości, w przypadku jej sprzedaży Zarządzającemu, tj. Łódzkiej Strefie Ekonomicznej S.A. przysługuje wykonanie prawa pierwokupu.

 

12. Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu lub unieważnienia przetargu.

 

13. Z regulaminem przetargu, warunkami przetargu oraz dokumentacją dotyczącą nieruchomości zapoznać się można w Urzędzie Miasta - Wydziale Infrastruktury Miasta – Referacie Gospodarki Nieruchomościami – ul. Szkolna 28, pokój 62 lub pod nr tel. 732-18-52.