artykuł nr 1

Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Zamkowej 24

OGŁOSZENIE O I USTNYM PRZETARGU NIEOGRANICZONYM NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI ZABUDOWANEJ, POŁOŻONEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM PRZY ul. ZAMKOWEJ 24.

1. Nieruchomość położona jest w Piotrkowie Tryb. przy ul. Zamkowej 24, pomiędzy ulicami: Zamkową, M.Curie Skłodowskiej i Wojska Polskiego, przylegając bezpośrednio tylko do ulicy Zamkowej po jej północnej stronie. Dla przedmiotowej nieruchomości prowadzone są księgi wieczyste: KW Nr 75 921, KW Nr 75 922.

 W księdze wieczystej KW Nr 75 921 wpisana jest służebność gruntowa obciążająca działkę nr 106/4 objętą niniejszą księgą wieczystą na rzecz każdoczesnego właściciela lub użytkownika wieczystego działek nr 106/3 i 106/6, objętych księgą wieczystą KW Nr 62 168, polegająca na prawie dostępu, dokonywania napraw i remontów oraz korzystania z infrastruktury technicznej przebiegającej przez działkę nr 106/4.

2. Nieruchomość oznaczona jest w ewidencji gruntów obr. 21 jako działki nr 106/4 o pow. 0,3756 ha oraz udział wynoszący ½ część w działce nr 106/5 o pow.0,0925 ha.

3.Przedmiotowa nieruchomość zabudowana jest budynkiem szpitala w budowie, budynkiem dawnego oddziału gastrologii i laryngologii, budynkiem oddziału okulistyki, budynkiem dawnej kaplicy oraz budynkami innymi w przeszłości wykorzystywanymi na różne funkcje.

Budynek szpitalny w budowie jest zlokalizowany przy ulicy Zamkowej – jedno skrzydło o dwóch kondygnacjach naziemnych oraz drugie skrzydło prostopadłe osią północ – południe o trzech kondygnacjach naziemnych. Budynek jest podpiwniczony. Posiada prace budowlano-montażowe zakończone na etapie stanu surowego zamkniętego z zamontowaną stolarką okienną z tworzywa PCV, oraz szczątkowymi pionami kanalizacyjnymi. Odprowadzenie wód opadowych z połaci dachowych pionami wewnętrznymi. Budynek realizowany jest w technologii uprzemysłowionej. Posiada następującą konstrukcję:

·          fundamenty żelbetonowe

·          ściany fundamentowe żelbetonowe

·          ściany piwnic z cegły

·          konstrukcja nośna – siatka ram żelbetonowych

·          ściany osłonowe ceramiczne pustaki szczelinowe

·          ściany działowe na poziomie piwnic i parteru z cegły, na poziomach wyższych brak

·          stropy płyty żelbetonowe

·          stropodach - z elementów płyt korytowych, pokrycie papa

·          klatka schodowa żelbetonowa

·          tynki wewnętrzne – brak

·          tynki zewnętrzne - brak

·          drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - brak

Budynek posiada stan techniczny elementów konstrukcyjnych b. Dobry. Instalacje wewnętrzne: szczątkowe piony kanalizacyjne. Powierzchnia użytkowa – budynek 4a – 2035,35 m2 ,budynek 4b – 1082.93 m2 . Pomieszczenia techniczne – 74,4 m2. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 3118,28 m2 w tym: piwnice – 679,65 m2 , parter 752,02 m2, I piętro – 690,10 m2, II piętro – 589,31 m2 , III piętro – 407,20 m 2 . Powierzchnia użytkowa 1901,52 m2 . Pomieszczenia techniczne to wentylatornia i szyb maszynowy windy na poddaszu.

Budynek byłego oddziału gastrologii i laryngologii jest nie użytkowany, w projekcie planu zagospodarowania był przewidziany do połączenia z częścią nową szpitala tj. budynkiem opisanym wyżej. Jest to obiekt wzniesiony technologią tradycyjną. Konstrukcja budynku:

·          fundamenty – betonowe

·          ściany fundamentowe – z cegły

·          ściany nośne z cegły grub.64, 51 i 35 cm z obustronnym tynkiem

·          ściany wewnętrzne działowe i konstrukcyjne z cegły

·          stropy typu Kleina”, na piętrze drewniane

·          schody mieszane drewniane i żelbetonowe

·          dach – więźba dachowa drewniana

·          pokrycie dachu papa asfaltowa pełnym deskowaniu

·          stolarka okienna i drzwiowa – drewniana

·          tynki wewnętrzne cementowo-wapienne + lamperie olejne i elementy glazury w zależności od funkcji pomieszczenia

·          tynki zewnętrzne cementowo-wapienne zwykłe gładkie

·          podłogi i posadzki cementowe + wykładzina gumolit, płytki PCV, lastriko, posadzki ceramiczne w zależności od funkcji pomieszczenia

Budynek posiada wszystkie niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania. Powierzchnia zabudowy 530 m2, powierzchnia użytkowa 965 m2, kubatura 6786 m3.

 Budynek byłego oddziału okulistycznego dwukondygnacyjny, położony za budynkiem oddziału laryngologii i gastrologii, wolnostojący. Wzniesiony w technologii tradycyjnej, nie podpiwniczony.

 Konstrukcja budynku:

·          fundamenty betonowe

·          ściany fundamentowe – z cegły

·          ściany nośne z bloczków PGC i cegły ceramicznej pełnej z obustronnym tynkiem

·          ściany wewnętrzne działowe i konstrukcyjne z bloczków PGC i z cegły ceramicznej dziurawki

·          stropy typu „DMS”

·          schody wewnętrzne żelbetonowe

·          dach – więźba dachowa drewniana

·          pokrycie dachu papa asfaltowa pełnym deskowaniu

·          stolarka okienna i drzwiowa – drewniana

·          tynki wewnętrzne cementowo-wapienne + lamperie olejne i elementy glazury w zależności od funkcji pomieszczenia

·          tynki zewnętrzne cementowo-wapienne zwykłe gładkie

·          podłogi i posadzki cementowe + wykładzina gumolit, płytki PCV, lastriko, posadzki ceramiczne w zależności od funkcji pomieszczenia

Posiada wszystkie niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania. Powierzchnia zabudowy 187 m2, powierzchnia użytkowa 376 m2, kubatura 1503 m3. Stan techniczny budynku dobry, budynek nie użytkowany od 2 lat.

 Budynek byłego RTG dwukondygnacyjnego, postawiony za budynkiem okulistyki, osią północ-południe. Budynek nie użytkowany od kilku lat. Został wzniesiony metodą tradycyjną o ścianach zewnętrznych i wewnętrznych murowanych z cegły ceramicznej pełnej i bloczków PGS, stropy typu Kleina, schody żelbetonowe, dach konstrukcji drewnianej, pokrycie papa na deskowaniu. Elementy wykończeniowe jak w budynku wyżej. Budynek posiada niezbędne instalacje wewnętrzne. Powierzchnia zabudowy 181 m2, powierzchnia użytkowa 258 m2, kubatura 1237 m3.

Budynek kotłowni położony jest przy granicy zachodniej nieruchomości, przylega do budynku RTG. Jest budynkiem parterowym, podpiwniczonym. Ze względu na otrzymany czynnik grzewczy z sieci miejskiej obiekt jest nie użytkowany od kilkunastu lat. Powierzchnia zabudowy 306 m2, powierzchnia użytkowa 244,8 m2, kubatura 1164 m3.

Budynek byłej kaplicy położony jest przy budynku wznoszonego szpitala, po zachodniej

 stronie wjazdu na nieruchomość. Powierzchnia zabudowy 61 m2, powierzchnia użytkowa 50 m2, kubatura 240 m2.

Na całym terenie znajduje się uzbrojenie podziemne w postaci sieci i przyłączy do poszczególnych budynków: linie energetyczne kablowe przedlicznikowe 376m, linie kablowe zalicznikowe 734m, kabel oświetleniowy 413m i 16 szt. słupów stalowych oświetleniowych, kanalizacja deszczowa 256m, wodociąg 451m, kanalizacja sanitarna 89m, instalacja gazowa zewnętrzna.

         Stosownie do art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 ze zm. ) właściciel nieruchomości jest obowiązany udostępnić nieruchomość w celu wykonania czynności związanych z konserwacją oraz usuwaniem awarii ciągów, przewodów i urządzeń służących do przesyłania płynów, pary, gazów i energii elektrycznej oraz urządzeń łączności publicznej i sygnalizacji, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych przewodów i urządzeń osobie lub jednostce organizacyjnej posiadających prawo do ich dysponowania.

4. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego obejmującym obszar zawarty

 pomiędzy ulicami: Wojska Polskiego, M. Curie-Skłodowskiej, Starowarszawską i Pereca (Uchwała Nr L/925/2002 Rady Miejskiej w Piotrkowie Tryb. z dnia 11 września 2002 r., opublikowana w Dz.Urz.Woj. Łódzkiego z dnia 30 października 2002 r. Nr 266, poz3291) przedmiotowa nieruchomość znajduje się w jednostce 11U. W jednostce tej ustala się jako podstawowe przeznaczenie terenu usługi publiczne lub komercyjne o uciążliwości nie wykraczającej poza granice terenu. Wyklucza się lokalizację przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Dopuszczalne przeznaczenie: parkingi, zieleń urządzona. Obsługa komunikacyjna nieruchomości jest zapewniona od strony ulicy Zamkowej.

Ustalenia w zakresie ochrony konserwatorskiej:

1) Dla całego obszaru objętego planem, który znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej:

a) ochronie podlegają podstawowe elementy struktury urbanistycznej, w tym przede wszystkim układ komunikacyjny, zabudowa zabytkowa i tradycyjna oraz zespoły komponowanej zieleni,

b) zmiany stanu istniejącego w/w zakresie wymagają uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,

2) Dla całego obszaru objętego planem, który znajduje się w strefie ochrony ekspozycji:

a) wszelkie inwestycje mające wpływ na kształt panoram w bliższych planach wymagają uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w zakresie lokalizacji, gabarytów, formy i kolorystyki projektowanych obiektów.

3) Dla całego obszaru objętego planem, który znajduje się w strefie ochrony archeologicznej:

a) wszelkie lokalizacje, których efektem będą prace ziemne wymagają uzgodnienia, a roboty ziemne mogą być wykonywane po spełnieniu warunków określonych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 Szczegółowe warunki urbanistyczno-architektoniczne oraz przebieg linii zabudowy zostaną określone na etapie wydawania decyzji o warunkach zabudowy.

Warunki zagospodarowania przedmiotowej nieruchomości określone zostały przez Pracownię Planowania Przestrzennego w opinii urbanistycznej nr PP.III-73281/59/2005 z dnia 30.03.2005 r.

5. Cena nieruchomości położonej przy ul. Zamkowej 24 wynosi: 2.647.808,00 zł, w tym:

·          łączna cena wywoławcza naniesień: 2.416.472,00 zł, w tym

­          cena wywoławcza części nieruchomości zabudowanej budynkiem szpitala w budowie: 1.729.473 zł

­          pozostałe budynki : 687.535 zł

·          cena wywoławcza gruntu: 205.528,00 zł

·          cena wywoławcza udziału wynoszącego ½ części działki nr 106/5 (droga wewnętrzna) wynosi: 25.308,00 zł

            Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) do osiągniętej w wyniku przetargu ceny części nieruchomości zabudowanej budynkiem szpitala w budowie oraz do osiągniętej w wyniku przetargu ceny gruntu doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 22%.

 Pozostałe budynki usytuowane na powyższej nieruchomości stosownie do art. 43

 ust. 1 pkt 1 powołanej ustawy zwolnione są od podatku VAT ( towary używane ).

6. Cena nieruchomości osiągnięta w drodze przetargu stanowi cenę nabycia nieruchomości. Cena nieruchomości osiągnięta w przetargu wraz z podatkiem VAT płatna jest jednorazowo najpóźniej do dnia zawarcia umowy cywilnoprawnej.

7. Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Tryb. ul. Szkolna 28 dnia 16 grudnia 2005 r. o godz. 1000 w sali nr 57.

8. Wadium za nieruchomość położoną przy ul. Zamkowej 24 wynosi: 264.730,80 zł i płatne jest w gotówce najpóźniej na trzy dni przed dniem przetargu, tj. do dnia 12 grudnia 2005 r. przelewem, na konto Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. w BGŻ/ Oddział w Piotrkowie Tryb. Nr 05 2030 0045 1110 0000 0026 1430.

Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta.

Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

 Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia przetargu. Wadium uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

 Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.

9. Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu lub unieważnienia przetargu.

10. Z regulaminem przetargu, warunkami przetargu oraz dokumentacją dotyczącą nieruchomości zapoznać się można w Urzędzie Miasta - Wydziale Infrastruktury Miasta – Referacie Gospodarki Nieruchomościami – ul. Szkolna 28, pokój 62 lub pod nr tel. 732-18-52.